درباره ما

تریتا:

زعفران تریتا درسال  1390  به منظور فعالیت در زمینه تولید، بسته بندی و توزیع زعفران  تاسیس گردیده و همواره بر این تلاش بوده است تا با تامین و ارائه محصولات خود با بالاترین کیفیت، بهداشتی ترین و سالم ترین شکل ممکن به جلب رضایت و اعتماد مصرف کنندگان بپردازد.
خط مشی همیشگی تریتا بر اصل توسعه، کارآفرینی و حفظ سلامت محصول استوار بوده است.
زعفران یکی از محصولات استراتژیک و مهمترین محصول کشاورزی در ایران است که از نظر صادرات غیرنفتی نیز برای کشور اهمیت ویژه‌ای دارد. لذا تریتا سعی دارد که با بکارگیری تکنولوژی پیشرفته و به روز دنیا اقدام به بسته بندی های شکیل برای جذب متقاضی در بازارهای بین المللی نموده و آن را به این بازارها صادر نماید.
ديدگاه بلندمدت درزمینه تولید و عرضه از جمله نگرش راهبردي ما در کار است. و از این رو این مجموعه تحت نظارت معاونت غذا وداروی وزارت بهداشت ودریافت گواهینامه های استاندارد تشویقی و بین المللی و گواهی آزمایش سعی دارد بهترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه  نماید.

 

 

 

معنای لغوی تریتا:

آغاز تاریخچه پزشکی در ایران در واقع از دوره‌ای می‌باشد که پاتها‌ها در زادگاه نخستین خود در نزدیکی خوارزم زندگی می‌کردند و اولین پزشک آریایی تریتا نامیده شده که در واقع مانند اسکلپیوس برای یونانیان و آسکولاپیوس برای رومیان می‌باشد.نوشته‌های کتابهای مختلف زبان پهلوی نشان می‌دهند که «تریتا» در جراحی نیز دست داشته. تریتا از خواص دارویی گیاهان مختلف نیز آگاهی کامل داشته وبه ویژه خود عصارهٔ آنها را تهیه می‌کرد. همانگونه که در یسنای ۹ بند ۱۰آمده‌است: «سومین ناموری که گیاه هئوما را فشرد وعصاره آن را مهیا ساخت تریتا از خاندان سام بود، آنکه صاحب دو پور دلیر یکی ارواخشیه ودیگری گرشاسب گردید».
نام این پزشک نه تنها در پزشکی ایران به جامانده‌است بلکه درمنطقهِ هندوستان نیز نخستین پزشک آریایی شناخته شده واین نشان می‌دهد که وی هنگامی زندگی می‌کرده که آریاییان هند و ایران از هم جدانبوده‌اند.